• Šiandien yra gegužės 29 d.

Pigi automobilių nuoma oro uoste autocar.lt

Kaunas

10 EUR
Paskelbta: 2020 Balandžio 27d., 13:01
Skelbimo ID: 581
AUTONUOMA KAUNE - VILNIUJE ORO UOSTE
Nuomodami automobilį bet kurioje šalyje turėtumėte būti atsargūs! Smagu keliauti kabrioletu per Toskaną, per BMW mini langą apžiūrinėti Rozamundės Pilchner Kornvalį, arba visureigiu automobiliu važinėti po Maljorkos apylinkes. Tačiau nuomojant automobilį reikėtų nepamiršti kelių taisyklių, kurių privalu laikytis, norint išvengti nemalonių staigmenų.

Nuomos kaina - prieš pasirašant nuomos sutartį.

Dar esant namuose, verta palyginti įvairių nuomos kompanijų kainas. 

Kai kuriose Europos Sąjungos šalyse tuo tarpu ir Lietuvoje - tarp atskirų nuomos kompanijų yra dideli kainų skirtumai. 

Paprasčiausia kainas galite lyginti internete. Atkreipkite dėmesį į tai, kas įeina į kainą. 

Kai kurie nuomotojai išnuomoja tik civiline atsakomybe apdraustus automobilius, kiti – pilnu kasko draudimu. 

Kartais reikia papildomai sumokėti oro uosto mokestį, jei automobilis išnuomojamas oro uoste, arba, mokant bazinę nuomos kainą, ribojamas kilometrų skaičius. Todėl būtina viską atidžiai išanalizuoti.

Papildomos paslaugos
Daug paslaugų neįeina į bazinę nuomos kainą. Už kėdutę vaikui, žiemines padangas ar stogo bagažinę mokėsite papildomai.

 Nuoma gali brangiau kainuoti ir tuomet, jei automobilis išnuomojamas oro uoste ar traukinių stotyje, jei jis pristatomas į nustatytą vietą arba iš ten paimamas, taip pat jei išnuomojamas į vieną pusę, t.y. kai automobilis grąžinamas kitoje vietoje, nei išnuomotas. 

Daugiau mokėsite ir tuomet, jei išnuomotu automobiliu keliausite į tam tikras šalis, nuvažiuosite labai didelius atstumus arba pageidausite, kad teisę vairuoti turėtų ir kitas kartu keliaujantis asmuo.

Specialūs pasiūlymai
Nemažai automobilių nuomos kompanijų dažnai teikia specialius pasiūlymus, leidžiančius nemažai sutaupyti: paprastai tai būna savaitgalio pasiūlymai, specialūs vasaros arba atostogų pasiūlymai, ypatingos kainos kelionėms į užsienį, valandiniai tarifai, specialūs tarifai užsisakantiems iš anksto, specialūs pasiūlymai tam tikriems (pvz., naujausiems) automobilių modeliams.

Visą šią informaciją Jūs nesunkiai galite rasti automobilių nuomos kompanijų interneto svetainėse.

Autonuoma internetu
Naudojimasis internetu suteikia ir kitų privalumų. Beveik visose automobilių nuomos firmose nuomos kaina būna mažesnė išsinuomojant automobilį internetu. Pastaba... dėl pigios nuomos: kaip ir pigių skrydžių atveju, vis daugiau automobilių nuomotojų siūlo labai mažas kainas, pvz., 10 eurų per dieną.

Tačiau reikia būti atsargiems. Tokie pasiūlymai paprastai būna tik su minimaliu draudimu ir be jokių papildomų paslaugų. Be to, tokie pasiūlymai dažniausiai siejami su tam tikrais apribojimais, pvz., renkantis automobilio modelį, jo paėmimo vieta, leistinu kilometrų skaičiumi, mokėjimo būdu ir pan. Pigios automobilių nuomos atvejais Europoje dažnai pastebima, kad tokie automobiliai nėra pakankamai saugūs.

Draudimas
Draudimo sąlygas reikėtų išnagrinėti taip pat atidžiai, kaip ir su kaina susijusius klausimus. Jei vairuodami išsinuomotą automobilį pateksite į avariją ir joje nukentės žmonės, Jums tai gali labai brangiai kainuoti, jei Jūsų automobilis nepakankamai apdraustas. Į automobilio nuomos kainą bet kuriuo atveju įeina civilinės atsakomybės draudimas.

 Tačiau reikėtų išsiaiškinti, kokio dydžio yra draudimo suma, t.y. maksimali suma, kurią sumokės draudimo kompanija eismo įvykio atveju. Kadangi atskirose Europos šalyse įstatymiškai įtvirtintos minimalios draudiminės išmokos smarkiai skiriasi, gali atsitikti taip, kad įvykus avarijai automobilio draudimo nepakaks visiems nuostoliams padengti, ir Jūs turėsite atsakyti ir savo asmeniniu turtu.


Jeigu draudimo suma yra per maža (pvz., Vokietijoje įstatymiškai nustatyta minimali draudimo suma asmenų sužalojimo atveju yra 2,5 milijono eurų vienam asmeniui, ir 500 000 eurų materialinių nuostolių atveju), patartina apsidrausti papildomu vairuotojų civilės atsakomybės draudimu.

Papildomu civilinės atsakomybės draudimu gali būti vadinamasis „Maljorkos polisas“, kuris padengia tą nuostolių dalį, kurios neapima civilinės atsakomybės draudimas. Pasitikrinkite, ar Jūsų civilinės atsakomybės draudimas neapima ir šios draudimo rūšies. Beje, šis draudimas galioja visoje Europoje.

Bet kuriuo atveju rekomenduotinas pilnas kasko draudimas, ypač atostogų metu gyvenimas paprastai verda visur, o jei Jūs išsinuomojote automobilį, tai tikriausiai juo daug važinėsite. Kai kuriose automobilių nuomos kompanijose pilnas kasko draudimas įeina į nuomos kainą. Tačiau dažnai galima pasirinkti tarp dalinio ir pilno kasko draudimo.

Kasko draudimo atveju paprastai yra numatyta frančizė, kurios dydį Jūs galite sumažinti sumokėdami papildomą draudiminę įmoką. Kartais kasko draudimu galima apsidrausti ir be frančizės. Teiraukitės tokios galimybės automobilių nuomos kompanijoje.

Draudimo apimtis gali skirtis priklausomai nuo nuomotojo. Ji taip pat gali būti siejama su tam tikromis sąlygomis, pvz., pranešimo apie eismo įvykį laiku. Kartais Jums gali būti pasiūlytas draudimas nuo vagystės.

Atkreipkite dėmesį į tai, ar šis draudimas galioja tik automobiliui, ar ir automobilyje esantiems Jūsų daiktams. Jeigu Jūsų kreditinę kortelę išdavusi įstaiga teikia draudimo paslaugas automobilio apgadinimo ar vagystės atveju, ir Jūs nusprendžiate šiuo draudimu pasinaudoti, reikia turėti omenyje, kad tokiu atveju nuomotojui galioja kitokios nuostolių išieškojimo taisyklės.

Draudiminių sąvokų sutrumpinimai ALI (Additional Liability Insurance), LIS (Liability Insurance Supplement) – civilinės atsakomybės draudimo sumos padidinimas.LDW (Loss Damage Waiver) – pilnas kasko draudimas atleidžiant nuo atsakomybės už nuomojamam automobiliui padarytą žalą, taip pat vagystės ar vandalizmo atvejais.CDW (Collision Damage Waiver) – draudimas su atsakomybės apribojimu.PAI (Personal Accident Insurance) – keleivių draudimas sužalojimo ar mirties atveju.PEP (Personal Effects Protection), PEC (Personal Effects Coverage) – bagažo draudimas.PERSPRO/ CCP (Carefree Personal Protection) – keleivių ir bagažo draudimas su papildomu greitosios pagalbos išlaidų dengimu.UMP (Uninsured Motorist Protection) – papildomas draudimas sužalojimo ar mirties atveju, kai sukėlęs avariją eismo dalyvis neturi draudimo arba pasišalina iš įvykio vietos.

Automobilio patikrinimas
Čia reikia būti labai atidiems. Prieš pasirašydami nuomos sutartį būtinai patikrinkite, ar automobilio kėbulas nesubraižytas ir neįlenktas. Grąžindami automobilį negalėsite įrodyti, kad šie trūkumai atsirado ne dėl Jūsų kaltės.

Taip pat grąžinant automobilį būtina jį patikrinti dalyvaujant automobilių nuomos kompanijos darbuotojui.

Reikalaukite, kad Jums būtų raštiškai patvirtinta, jog automobilis grąžintas nepriekaištingos būklės. Kai kurie „nerimti“ nuomotojai gali Jums pateikti sąskaitą už tariamus trūkumus, kurių nė neregėjote ir kurie atsirado ne dėl Jūsų kaltės.

Kuras
Paprastai Jums išnuomojamas automobilis būna su pilnu kuro baku. Tokį Jūs privalote ir grąžinti. Patartina laikytis šio reikalavimo ir turėti su savimi kuro sąskaitą. Priešingu atveju Jums gali būti pateikta sąskaita už nepilną baką arba įpilta kuro žymiai didesnėmis kainomis.

Minimalus amžius ir vairavimo patirtis
 Automobilių nuomotojai dažnai nenuomoja automobilių jaunesniems nei 21 (kartais nei 25) metų asmenims. Tai kartais gali priklausyti nuo automobilio klasės. Smart‘ą ir Opelį Corsa paprastai galima išsinuomoti nuo 18 metų.

Norėdami išsinuomoti Audi TT Coupe, S klasės Mersedesą arba Porsche, turėtumėte būti vyresnio amžiaus. Be to, Jūsų vairavimo stažas turėtų būti ne mažesnis nei vieneri metai. Nuomojantis liukso klasės automobilius paprastai reikalaujama ilgesnio vairavimo stažo.

Kelionių į užsienį ribojimas
Nepriklausomai nuo to, kurioje Europos šalyje Jūs nuomojatės automobilį, paprastai draudžiama važiuoti į daugelį Rytų ir Vidurio Europos šalių, į buvusias Sovietų Sąjungos respublikas ir netgi į kai kurias Europos Sąjungos šalis.

Šie apribojimai taikomi visų pirma brangesniems nuomojamiems automobiliams. Kartais, sumokėję papildomą draudimo įmoką, Jūs galite važiuoti ir į minėtas šalis. Tačiau dėl didelės avarijų ar vagystės tikimybės į kai kurias valstybes apskritai draudžiama įvažiuoti. Išsamesnės informacijos šia tema ieškokite automobilių nuomos kompanijų svetainėse internete.

Mokėjimas kreditine kortele
Išsinuomoti automobilį be kreditinės mokėjimo kortelės daugelyje Europos (ir ne tik) yra praktiškai neįmanoma.

Dauguma nuomotojų reikalauja pateikti kreditinę mokėjimo kortelę kaip garantiją. Jei norėsite išsinuomoti liukso klasės automobilį (pvz., Mersedesą, BMW arba Porsche), turėsite pateikti dvi kreditines korteles, iš kurių viena turi atitikti nuomos kompanijos keliamus reikalavimus. Mokėti grynaisiais galima tik labai retais atvejais ir tik tam tikromis sąlygomis.

Tarpininkaujančios agentūros - nuomos dokumentai
Jei Jūs išsinuomojote automobilį užsienyje per tarpininkus, pasiimdami automobilį būtinai turėkite su savimi rezervacijos dokumentus, taip pat vairuotojo pažymėjimą ir asmens dokumentą. Tuomet Jums bus paprasčiau pareikšti pretenzijas dėl nukrypimų nuo su tarpininkais sutartų nuomos sąlygų bei kainos.

Kaip elgtis eismo įvykio atveju?
Paprastai eismo įvykio ar vagystės atveju Jūs privalote nedelsdami iškviesti policiją, informuoti apie įvykį automobilių nuomos kompaniją ir pateikti jai įvykio aprašymą. Kai kurie nuomotojai šiam atvejui turi paruošę specialius formuliarus.

Konkrečias sąlygas galite rasti nuomos kompanijų automobilių nuomos taisyklėse.

Automobilio grąžinimas ne darbo metu. Nerekomenduojama grąžinti automobilį ne darbo metu. Tai gali būti susiję ne tik su papildomomis išlaidomis. Tokiais atvejais padidėja tikimybė, kad Jums bus pateikta sąskaita už tariamus automobilio trūkumus, o Jūs neturėsite galimybės nuomotojui asmeniškai įrodyti, kad grąžinote automobilį nepriekaištingos būklės.

Šaltinis apie autonuomą: AutoCar.lt

Kontaktai

Paskelbė
www.autocar.lt
Telefonas
+37060147242
Vietovė
Kaunas
El. paštas
info@autocar.lt
Svetainė
www.autocar.lt/nuomojami-automobiliai-kaune-oro-uoste-karmelovoje/

Skelbimo statistika

Parodytas:
5751 k.
Peržiūrėtas:
775 k.
Spausdinti

Persiųsti draugui

Blogas skelbimas

Komentarai

Komentarų nėra

Rašyti komentarą

Prašome savo nuomonę reikšti civilizuotai, gerbiant skelbimo autorių (-ę), svetainės lankytojus, bei jų pasisakymus. Nekultūringi, nesusiję su skelbimu, šmeižiantys, bei svetainės administracijos ar skelbimo autoriaus manymu netinkami komentarai yra šalinami be įspėjimo.